Warsztaty florystyczne


Kwiaty na całym świecie budzą podobne, ciepłe uczucia. Są natchnieniem dla wielu poetów i artystów. Czy pojedyncze egzemplarze, czy zebrane w bukiety kwiatowe – budzą podziw.

Warsztaty florystyczne uczą tworzenia pięknych kompozycji i zdobnictwa. Mamy duży wybór materiałów do nauki. Przemysł dzisiejszy dostarcza pod dostatkiem dodatków do bukietów. Najlepsze warsztaty i szkolenia florystyczne. Podstawowym elementem jest zawsze gąbka florystyczna. Ciekawym ułatwieniem przy tworzeniu bukietu ślubnego jest gąbka w kształcie mikrofonu. Dodatkowo otoczenie półkulistej gąbki kratką z plastyku, ułatwia wtykanie w nią kwiatów i nadaje odpowiedni kształt wiązance.

Długie korzystanie z bukietów możliwe jest dzięki nasączeniu gąbki odpowiednim konserwującym środkiem, co chroni łodygi przed gniciem. Szkolenia florystyczne uczą tego wszystkiego, aby każdy szczegół wykonywany był jak najlepiej.

Pierwsze bukiety kwiatowe wykonane własnoręcznie uwieńczamy na zdjęciach. Nie możemy nieraz nadziwić się, ile wiedzy można posiadać na temat tworzenia bukietów.

Polecane: Śluby i wesela Poznań. Wynajmnij salę weselną.