Ciekawe propozycje nietypowych tortów ślubnych


Tort ślubny nie musi być wcale klasycznym piętrowym tortem wykonanym z gładkiej śmietanowej masy oblanej białym lukrem i udekorowanej świeżymi owocami oraz czekoladowymi listkami i kwiatuszkami. Jeżeli takie klasyczne rozwiązania nijak nie odzwierciedlają waszej bujnej osobowości, po prostu się na nie nie decydujcie i zaszalejcie z czymś zupełnie innym, totalnie odjechanym. Nawet ślubne wypieki mogą być przecież ciekawe. To, że zwykle wyglądają one w podobny sposób, nie zobowiązuje was wcale do tego, by podążyć za tym schematem. Sprawdźcie, z jakimi ciekawszymi propozycjami może wyjść do was niejedna cukiernia Poznań.

A co powiecie na tort weselny utworzony w całości z samych babeczek? Tworzycie go na podobnej konstrukcji co klasyczny ślubny wypiek, tyle że na poszczególnych jej piętrach – zamiast biszkoptów – umieszczacie właśnie babeczki. W ten sposób przygotowujecie coś na kształt tortu, co klasycznym tortem wcale nie jest. A czy znajdzie się ktoś, kto nie zje z przyjemnością takiej puchatej babeczki ozdobionej bitą śmietaną i czekoladowymi wiórkami? Zdecydowanie nie! Najprawdopodobniej to właśnie taki babeczkowy tort zostanie pochłonięty w mgnieniu oka i dużo szybciej zniknie z talerzy gości niżeli tort „klasyczny”.

Jeżeli jednak zdecydujecie się na tort o tej tradycyjnej i standardowej budowie, spróbujcie pobawić się jego designem. Tort nie musi przypominać nadętej kolorowej bezy wypełnionej milionem błyszczących dekoracji. Możecie pójść w zupełnie innym kierunku i przygotować coś bardzo stonowanego, eleganckiego i minimalistycznego, czyli goły biszkopt pokryty niewielką ilością białej polewy, zdobiony jedynie sezonowymi owocami. Takie „gołe” torty są teraz bardzo modne. Nazywa się je nagimi tortami ślubnymi. Koniecznie przyjrzyjcie się im, gdy będziecie szukać weselno-cukierniczych inspiracji.

To wszystko to są jednak wyłącznie propozycje, na których możecie się oprzeć, ale wcale też nie musicie tego robić. Postępujcie zgodnie z waszymi preferencjami. Stwórzcie takie wesele, z którego wy sami będziecie zadowoleni.

Torty ślubne: cukiernia-piskorska.pl