Najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki


Jak się odmłodzić? W pewnym wieku każda kobieta zada sobie właśnie to pytanie. Nurtuje ono większość pań w okolicy czterdziestego czy pięćdziesiątego roku życia, choć zdarza się, że bywa intrygujące również dla ich młodszych koleżanek, bo przecież pierwsze zmarszczki występują na skórze pań mających zaledwie dwadzieścia pięć lat! Nie da się ich uniknąć. Trudno się im również zapobiega, dlatego zwykle jednak jest tak, że kobiety zaczynają z nimi walczyć dopiero wtedy, gdy te występują już na ich skórze. Nigdy nie jest jednak za późno. Niektóre zabiegi, jakie oferuje kosmetologia, naprawdę skutecznie radzą sobie z rozwiniętymi już zmarszczkami. Jak się odmłodzić? Aby odjąć sobie kilka lat, na pewno warto wypróbować różnego rodzaj wypełniacze albo skorzystać po prostu z klasycznego botoksu, znanego chyba wszystkim – nie tylko kobietom, ale również i mężczyznom.

Wypełniacze działają naprawdę świetnie. Ciężko je ogólnie scharakteryzować, bo tę grupę tworzą liczne substancje o odmiennych właściwościach. Często w roli wypełniacza występuje chociażby kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem ludzkiej skóry, ale który bardzo szybko się z niej ulatnia. Ten kwas, jaki trafia do wypełniaczy wstrzykiwanych później w skórę, ma znacznie lepszą żywotność. Potrafi przetrwać i utrzymać się w skórze nawet przez półtora roku, a przynajmniej przez dwanaście miesięcy! Co prawda wypełniacz nie poradzi sobie z jakimiś większymi zmarszczkami, ale te mniejsze na pewno skutecznie spłyci. Wypełnianie kwasem hialuronowym to zabieg warty uwagi.

Omawiając najskuteczniejsze sposoby na zmarszczki, nie sposób nie wspomnieć o królu młodego wyglądu, czyli o… botoksie! Toksyna botulinowa (czyli właśnie botoks) to substancja, która ma za zadanie osłabić skurcz mięśni i dzięki temu zmniejszyć napięcie pojawiające się głównie w okolicach zmarszczek mimicznych. Skóra między zmarszczkami zostaje wtedy automatycznie wygładzona. Zmarszczki znikają, jednakże minusem zabiegu jest to, że trzeba go powtarzać i to dość często, bo działanie botoksu ulega wyraźnemu osłabieniu już po trzech czy czterech miesiącach.

Więcej: https://izabelacytrowska.pl/